Bangunan yang paling tinggi di Jersey City, New Jersey

Jersey City adalah sebuah bandar di bahagian utara negeri AS di New Jersey. Jersey City terletak berhampiran dengan Sungai Hudson, Sungai Hackensack, Upper New York Bay dan Newark Bay. Bangunan pertama yang pernah dianggap sebagai pencakar langit di kawasan itu ialah Bangunan Bank Buruh (atau 26 Journal Square saat ini) yang selesai pada tahun 1928. Awal tahun 1990an, Jersey City mengalami lonjakan pertumbuhan kecil dalam pembangunan bangunan. Menjelang akhir 1990-an, lonjakan telah meningkat secara besar-besaran seperti yang dibuktikan oleh peningkatan bilangan peningkatan tinggi untuk kegunaan komersil dan kediaman. Beberapa bangunan tertinggi di bandar telah dibina pada masa ini termasuk Pusat Kewangan Harborside dan 30 Hudson Street. Kerana ia berdiri, terdapat lebih daripada tiga puluh lima tinggi naik dengan ketinggian 300 kaki atau lebih. Ini jumlah bangunan tinggi yang tinggi menjadikan langit bandaraya Jersey sebagai tempat kelima tertinggi di rantau timur laut.

Bangunan Paling Tinggi di Jersey City

Menara Goldman Sachs

30 Hudson Street, atau Menara Goldman Sachs, adalah bangunan tertinggi di Jersey City. Berdiri tinggi pada 781 kaki dan 42 tingkat, peningkatan yang tinggi mempunyai banyak kemudahan seperti kafetaria, unit kesihatan, bank, kemudahan kecergasan, dan lain-lain. Menara itu dimuktamadkan pada tahun 2004, dan ia adalah tertinggi ke-67 di Amerika Syarikat sehingga Disember 2016.

Menara Harbourside URBY

Menara URBY Harborside I berada di tempat kedua dengan ketinggian 713 kaki dan enam puluh sembilan tingkat. Bangunan ini, yang siap pada tahun 2017, adalah sebahagian daripada kompleks pejabat yang mempunyai sepuluh plaza. Perbadanan Mack-Cali Realty memiliki semua menara di kompleks kecuali untuk plaza kesepuluh.

Jurnal Menara Squared 1

Seperti Menara URBY Harborside I, Journal Squared Tower 1 juga siap pada tahun 2017 walaupun ia mempunyai 54 tingkat sahaja dan ketinggian 574 kaki. Juga, seperti URBY Harborside Tower I, Journal Squared Tower 1 adalah sebahagian daripada kompleks yang terdiri daripada tiga menara. Kompleks ini merupakan usaha dari Kushner Real Estate Group.

Lain-lain bangunan tinggi yang ketara

Terdapat beberapa pencakar langit tinggi yang kini dirancang untuk Atlantic City. Sebagai contoh, 99 Hudson Street, yang akan siap pada tahun 2019, akan berdiri pada ketinggian 899 kaki dan mempunyai 76 tingkat. 90 Columbus, yang siap pada tahun 2018, akan berdiri di ketinggian 530 kaki dan mempunyai 48 cerita

Bangunan yang paling tinggi di Jersey City, New Jersey

KedudukanNama BangunanKetinggian (kaki)Ketinggian (m)TingkatTahun dibina
130 Hudson Street (Menara Goldman Sachs)781238422004
2Menara Harbourside URBY I713217692017
3Jurnal Menara Squared 1574175542017
4Trump Plaza550167552008
5101 Hudson Street548167421992
6Menara Newport531162371991
770 Columbus530161482015
870 Greene Street500152502010
977 Hudson Street500152502009
10Monaco Utara499152472011
11Monaco Selatan499152472011
12Pusat Pertukaran Tempat490149301989
13Trump Bay Street484148502017
14Harborside Plaza 5480146342002
15Southampton Apartments450137362000
16Atlantic Apartments450137361998
17Riverside Apartments450137331998
18East Hampton Apartments450137331999
19The Ellipse445136432017
20Crystal Point436133412009

Disyorkan

Apa yang perlu dilakukan di Detroit: 10 Idea
2019
Apa itu Bunga Negeri New Hampshire?
2019
Kehidupan Di Gurun Arab: Apa Haiwan Di Sini?
2019