10 Syarikat Pembuatan Blueberry Terbaik Di Amerika

Sepuluh negeri AS yang terkemuka untuk tumbuh blueberries merangkumi pelbagai iklim dan lokasi geografi. Dalam semua itu, kesihatan yang disebabkan oleh buah itu menjadikan pertumbuhannya menjadi prospek yang semakin menguntungkan bagi para petani. Pengeluaran dan pemprosesan blueberry telah berkembang di pasaran global sejak sepuluh tahun yang lalu, hampir dua kali ganda di Amerika Syarikat pada tempoh itu sahaja. Pemandu utama di sebalik populariti tanaman buah itu pastinya meningkatkan kesedaran orang awam dan kepentingan dalam banyak manfaat kesihatan yang dikaitkan dengan buah beri. Menurut penyelidikan USDA, blueberries kaya dengan phytonutrients anti-oksidan yang membantu dalam menghancurkan aktiviti radikal bebas dalam sel-sel tubuh. Radikal bebas disyaki memainkan peranan dalam masalah kardiovaskular, serta perkembangan kanser. Washington dilaporkan sebagai modal blueberry AS pada masa ini, menghasilkan lebih 96.1 juta pound, manakala New York mengatasi sepuluh teratas dengan 1.6 juta pound.

10. New York - 1.6 juta Pounds of Blueberries Dihasilkan

Setelah kira-kira 700 ekar bluberi berkembang, New York menghasilkan 1.6 juta pound tanaman pada tahun lalu untuk menjadi pangkat sebagai negara pengeluar blueberry yang paling berjaya ke-10 di seluruh negara. Walau bagaimanapun, jumlah ini dijangka meningkat disebabkan lebih banyak semak menghampiri pengeluaran penuh hasil daripada keadaan cuaca yang lebih baik. Musim panas di negeri ini dan hujan yang kerap membuat blueberries New York sangat berisi dan manis. Musim tuai biasanya berjalan selama kira-kira sepuluh minggu, memuncak pada masa antara akhir bulan Julai dan awal bulan Ogos.

9. Mississippi - 8.5 Million Pounds of Blueberries Dihasilkan

Kebanyakan kawasan blueberry Mississippi terletak di bahagian tenggara negara. Sebab kepekatan ini adalah kerana blueberry berasal dari kawasan dengan keadaan yang sama seperti tenggara Mississippi, seperti hutan pinus. 'Arnab-Mata' adalah salah satu spesis asli yang paling penting yang ditanam secara komersil di negeri ini. Pelbagai jenis ini menghasilkan buah-buahan yang berkualiti dan disesuaikan dengan persekitaran yang semakin meningkat. Satu lagi sebab kepekatan kawasan blueberry di bahagian tenggara negeri ini ialah banyak penyelidik yang bekerja di dalam dan di sekitar kawasan itu memilih varieti dan menghasilkan amalan penanaman untuk tanaman yang spesifik di rantau ini. Mississippi mencatatkan hasil blueberry sebanyak 8.5 juta pound tahun lalu.

8. Florida - 16 juta Pounds of Blueberries Dihasilkan

Sekitar 20 tahun yang lalu, terdapat hampir tidak ada pengeluaran komersil blueberries di Florida, kecuali buah-buahan yang ditanam di plot kecil untuk pasaran tempatan. Pengeluaran blueberry Florida tahun lepas adalah 16 juta pound, dengan itu meletakkan negeri itu dalam barisan negara pengeluar blueberry terkemuka. Pengeluaran Blueberry di Florida telah meletup pada tahun-tahun kebelakangan ini, terutamanya disebabkan oleh pengenalan jenis 'Southern Highbush' baru yang dibangunkan oleh University of Florida. Varieti ini memerlukan sangat sedikit jam sejuk untuk pertumbuhan, dan juga pemangkin buah-buahan yang tinggi. Memandangkan permintaan pengguna terhadap tanaman terus meningkat sejak beberapa tahun lalu, ia telah memotivasi negeri yang berkembang pesat ini untuk mempromosikan pertumbuhan sejenis buah-buahan yang berwarna-warni lebih dekat ke tanah.

7. North Carolina - 48.5 Juta Pounds Blueberries Dihasilkan

North Carolina telah secara konsisten menjadi antara 10 negara pengeluar blueberry teratas di seluruh negara, walaupun pengeluaran komersil berskala besar terhad kepada lapan atau sembilan daerah berhampiran sudut tenggara negara. Blueberry boleh ditanam di mana-mana di dalam negeri jika spesies blueberry yang sesuai ditanam dan pengubahsuaian tanah yang diperlukan dibuat. Di banyak kawasan di bahagian tenggara negeri ini, ciri-ciri "garam dan lada" jenis tanah biasanya dianggap tanah yang miskin untuk kebanyakan tanaman. Untuk penanam blueberry komersial, bagaimanapun, jenis tanah ini adalah medium pertumbuhan yang sempurna. Tahun lepas, negeri itu menghasilkan 48.5 juta pound blueberries.

6. California - 53.4 Juta Pounds Blueberries Dihasilkan

Sehingga baru-baru ini, agak sukar untuk mencari ladang blueberry komersial di negeri California. Blueberries secara tradisinya terkenal di hutan utara, dan ia memerlukan kemajuan dalam teknologi, dan penanam berani, untuk melancarkan ledakan blueberry California yang luar biasa yang berlaku sepanjang dekad yang lalu. Musim lalu, negeri itu menghasilkan 53.4 juta pound blueberry, dan kini berada di tangga keenam di seluruh negara. Walau bagaimanapun, ledakan pengeluaran blueberry yang hebat ini tidak datang dengan mudah. Ia memerlukan bantuan beberapa jenis pemanis yang panas dari Florida, serta beberapa jenis 'Falcon' yang eksotik, sebagai tambahan kepada kehebatan yang diperlukan untuk membuatnya berlaku.

5. New Jersey - 56.7 Juta Pounds of Blueberries Dihasilkan

New Jersey kini merupakan negeri pengeluar blueberry tertinggi kelima di Amerika Syarikat. Walaupun saiz kecil negeri berbanding pemimpin lain, penanam New Jersey telah mencatatkan hasil sebanyak 56.7 juta paun blueberry tahun ini sahaja. Hebatnya, kebanyakan hasil panen ini hanya dari 8, 800 ekar sahaja, dengan lebih daripada 80% daripada blueberries New Jersey yang berasal dari Atlantic County. Banyak blueberries biasanya dibungkus dan diangkut ke pasaran di seluruh AS dan Kanada di Syarikat Blueberry Atlantik di Hammonton. Apa yang membuatkan blueberry dari New Jersey begitu sempurna adalah suhu dan keadaan tanah yang menggalakkan di kawasan itu.

4. Oregon - 86.1 Juta Pounds of Blueberries Dihasilkan

Kawasan panen blueberry di negeri Oregon telah berkembang hampir empat kali ganda dalam tempoh satu setengah dekad yang lalu untuk dapat mengendalikan dan menaikkan permintaan terhadap tanaman yang semakin meningkat. Oregon kini menduduki tempat keempat dalam penghasilan blueberries di seluruh negeri di Amerika Syarikat, dengan hasil sebanyak 86.1 juta pound tahun ini. Walaupun kebanyakan kawasan blueberry di negeri ini terletak di Lembah Willamette, pengeluaran blueberry komersial juga lazim di seluruh kawasan Mid-Columbia, di mana terdapat beberapa operasi blueberry yang sedia ada secara komersil dan berjaya.

3. Michigan - 92 Million Pounds of Blueberries Dihasilkan

Kebanyakan pengeluaran blueberry Michigan berlaku di Southwest Michigan, di mana jadual air yang tinggi dan tanah berpasir memberikan syarat yang sangat baik untuk pertumbuhan blueberry. Tanah-tanah tertentu sangat lembab, dan mempunyai pH sedikit berasid antara 4.5 dan 5.5. Terdapat lebih daripada 20 jenis blueberry yang secara komersil ditanam secara besar-besaran di Michigan. Musim penuaian negeri biasanya berjalan dari bulan Jun hingga Oktober. Blueberry telah menjadi kejayaan komersil di negeri ini, menghasilkan sekitar 92 juta pound tahun ini.

2. Georgia - 92 Million Pounds of Blueberries Dihasilkan

Banyak petani Georgia telah bekerja tanpa henti selama tiga dekad yang lalu untuk meningkatkan pengeluaran blueberry negeri mereka dan mencukupi memenuhi tuntutan pengguna. Peningkatan pengeluaran blueberry di negeri ini telah disokong oleh sokongan lanjutan dan penyelidikan fakulti dan kemudahan University of Georgia. Georgia telah menghasilkan 92 juta pon blueberries tahun ini, menurut Majlis Blueberry Amerika Utara. Tidak lama dahulu, petani Georgia berkembang kira-kira 3, 500 ekar blueberry, tetapi hari ini mereka memupuk lebih daripada 20, 000 ekar tanaman, dan pengeluaran telah berkembang sepuluh kali ganda.

1. Washington - 96.1 Juta Pounds Blueberries Dihasilkan

Pembukaan blueberry pertama di Washington bermula lebih 50 tahun lalu. Pada masa lalu, apabila blueberries baru ditubuhkan di negeri ini, terdapat hanya beberapa penanam dan beberapa pemproses yang akan membeli buahnya. Kebanyakan penanam mempunyai keluasan yang sangat kecil, dan banyak yang menjual sebahagian besar hasil mereka terus dari ladang sampingan. Hari ini, ia telah menjadi negeri pengeluar blueberry tertinggi di Amerika Syarikat, menghasilkan kira-kira 96.1 juta pound sepanjang tahun lalu. Walaupun Washington telah mengkomersialkan tanaman itu selama bertahun-tahun, sehingga pertumbuhan baru-baru ini kebanyakannya terhad kepada keluasan di sebelah barat Cascades. Keluasannya, sejak beberapa tahun kebelakangan ini, meningkat dengan ketara untuk meliputi tahap yang lebih besar dari keadaan.

Pengeluaran Blueberry Oleh Negara AS

KedudukanNegerilbs
1Washington96100000
2Georgia92000000
3Michigan92000000
4Oregon86100000
5Jersi baru56680000
6California53350000
7North Carolina48500000
8Florida16000000
9Mississippi8550000
10Indiana2000000
11New York1600000
12Alabama480000
13Arkansas360000

Disyorkan

Bangunan Paling Tinggi di Amerika Tengah
2019
Kota AS yang mana mempunyai "Mile Square yang paling Inovatif di Planet"?
2019
Apakah tujuh dosa yang mematikan?
2019